Spřátelený web

Login

Toplist.cz

 

ilustrace


  Vánoční dárkové poukazy - ideální možnost, jak potěšit svoje blizké darováním relaxačního pobytu ve včelím domku, kde se zrelaxují a nacerpají sily.


Včelaření podobá se čtení krásné knihy, která se každou stránkou stává zajímavější a napínavější.

                                                                                                                           Z. Gravenhorst

 

   Novinkou našeho rodinného včelařství je včelí domeček, Včelí domek u jasmínu.

 

Na jaře roku 2018 jsme se rozhodli udělat něco víc pro zdraví našich dětí a pořídili jsme včelí domek. Rozhodnutí podpořilo několik „náhod“, a tak během měsíce stál na zahradě útulný hobití domek, v němž našly domov čtyři včelí rodinky. Volba nebyla náhodná, měli jsme velmi dobrou zkušenost se „včelí“ vodou. To je taková voda, která se vystaví bioenergetickému poli včelstva, její vlastnosti se v důsledku toho mění, a pak pozitivně působí na na průběh některých metabolických a psychických onemocnění. Je také prokázáno snížení hladiny cukru u diabetiků, pití vody tlumí bolesti hlavy a kloubů, zažívací potíže a revmatické bolesti.


 Jak to vlastně funguje?

Kostru tvoří malý „hobití“ dřevěný domeček, ve kterém je nad čtyřmi úly umístěno lůžko koncipované pro jednu osobu (v domku mohou být i dvě osoby, nebo dospělý a více dětí). Nad úly proto, aby na odpočívajícího působilo bioenergetické pole včelstev, mohl dýchat úlový vzduch, slyšel pracovní ruch včelek, přesto byl v bezpečí před jejich obrannými žihadly.

 

Na člověka, který se v domečku nachází, působí několik známých a zřejmě mnoho doposud nepoznaných vlivů.

  Biopole

Působení energetického pole věda doposud nevysvětlila, ale umí ho změřit. Dosahuje zhruba do šedesáti centimetrů kolem úlu. Jeho působení vnímá i méně citlivý člověk, z našich dosavadních zkušeností ponejvíce jako slabé brnění těla.

Mezi jeho složky patří mikrovibrace, ty příznivě ovlivňují prokrvení organismu.

   Infračervené záření neboli vyzařování tepla z chomáče včel. Toto teplo prohřívá organismus a zlepšuje prokrvení.

   Elektromagnetické vlnění je složené ze záporných iontů, vyzařovaných včelami. Tyto ionty působí na celou tělesnou stavbu člověka velmi příznivě, přisuzuje se jim zodpovědnost za to, že se člověk cítí vedle včel příjemně.

Biorezonance je jev, který ladí porušené vibrace lidského těla do optimálního nastavení, tedy jej harmonizuje. Je to dáno tím, že vibrace včelstev jsou podobné těm zdravého lidského těla. A tak jejich působení ladí lidské tělo. Oprava může trvat různě dlouho, záleží na tom, jak často si člověk pobyt dopřává. Obecně je to rychlejší proces než ten, který vedl k narušení vlnění. Harmonizace se projevuje poladěním krevního tlaku, odbourání bolestí zad či hlavy a dalších potíží. Jde o dlouhodobější záležitos. Lze se takto elegantně zbavit nahromaděného stresu, příležitost, jak potkat v každodenním shonu sám sebe.


  Ideální doba pobytu jsou dvě hodiny, doporučujeme minimálně hodinu kvůli možnosti vypnout hlavu... Kdo nemá přes den čas, může v domku přespat. Domek je v provozu od jara do podzimu dle počasí (březen/duben - listopad)

 

  Ceník: na rok 2019 bude aktualizován

Vánoční dárkový poukaz - 300 Kč, s dobou trvání 2,5 hodiny, nebo pro více osob apod.

                                      - 500 Kč na celou noc (od 20. do 7. hodiny, nebo dle dohody)

Poukazy jsou platné pro rok 2019.

 

  Na délce pobytu se domluvíme individuálně podle vašich potřeb.

 

 

 

  O nás a včelaření

Naše rodinné včelařské začátky se odehrály v malebné krajině předhůří Orlických hor. Startovací podmínky byly spartánské, několik starších úlů typu Moravského univerzálu a poděděné pomůcky. Postupem času jsme zakotvili na pomezí Českomoravské vrchoviny, kde jsme pro včely našli bohatou a různorodou pastvu. V časném jaru na květech ovocných stromů a pampelišek, lánech řepky, které pak následují lípy, maliníky a ostružiní. Od včel získáváme nejvíce medu s příměsí řepky, který je podle vyjádření vědců nejzdravější, obsahuje brassiny – látky vhodné v prevenci proti rakovině, podobně jako brukvovitá zelenina (brokolice, kedluben).

V současnosti využíváme zateplené úly, které se v našich podmínkách na Vysočině lépe osvědčily.

 

   Pokud budete chtít darovat med jako dárek, sklenice Vám ozdobně zabalíme.

 

Protože místa je u nás dostatek, rozrostla se naše včelařská rodina o stádečko ovcí zwarbles a clean forest. Pod nohama se jim motá hejno slepic.