Spřátelený web

Login

Toplist.cz

 

Včelaření podobá se čtení krásné knihy, která se každou stránkou stává zajímavější a napínavější.

                                                                                                                           Z. Gravenhorst


   Naše rodinné včelařské začátky se odehrály v malebné krajině předhůří Orlických hor. Startovací podmínky byly spartánské, několik starších úlů typu Moravského univerzálu a poděděné pomůcky. Postupem času jsme zakotvili na pomezí Českomoravské vrchoviny, kde jsme pro včely našli bohatou a různorodou pastvu. V časném jaru na květech ovocných stromů a pampelišek, lánech řepky, které pak následují lípy, maliníky a ostružiní. Od včel získáváme nejvíce medu s příměsí řepky, který je podle vyjádření vědců nejzdravější, obsahuje brassiny – látky vhodné v prevenci proti rakovině, podobně jako brukvovitá zelenina (brokolice, kedluben).

   Postupem času jsme přešli na moderní způsob chovu včel v nástavkových Langstrothových úlech, který umožňuje rychlé ošetřování včelstev. Náš včelařský provoz dle možností modernizujeme, aby se včelám u nás dobře dařilo a abychom mohli svým zákazníkům zaručit kvalitní med tak, jak ho včely zavíčkují do plástů. Med považujeme za kvalitní surovinu, kterou si včely sbírají pro sebe, znehodnotit ho může pouze včelař nesprávnou péčí.

V současnosti využíváme zateplené úly, které se v našich podmínkách na Vysočině lépe osvědčily.

   Našim zákazníkům nabízíme možnost nahlédnout do života včel, procesu získávání medu a ostatních včelích produktů i ochutnávku medu a medových pochoutek. V případě zájmu nás kontaktujte dále uvedenými způsoby. Těšíme na Vaši návštěvu:-)

   Pokud budete chtít darovat  med jako dárek, sklenice Vám ozdobně zabalíme.

 

Protože místa je u nás dostatek, rozrostla se naše včelařská rodina o stádečko ovcí suffolk a zwarbles. Pod nohama se jim motají bronzové krůty s krůťaty, párek hus a hejno slepic.